خلق ساعت طلایی خورشید در فتوشاپ

ساعت طلایی خورشید


ساعت طلایی زمانی سحرآمیز از روز است که لحظاتی بعد از طلوع یا قبل از غروب خورشید، کمی بالاتر از سطح افق قرار دارد و چون در این زمان‌‌ها نور خورشید باید مسافت بیشتری را طی کند، شدت آن در مقایسه با نور مستقیم خورشید کاهش می‌یابد.

در این حالت، نورِ تابیده شده از خورشید در اتمسفر، با رنگ آبی، قرمز، زرد و نارنجی ترکیب می‌شود که یک درخشش طلایی و گرم را به نور خورشید می‌بخشد. این زمان طلایی، برای مدتی کوتاه قبل از غروب یا بعد از طلوع آفتاب اتفاق می‌افتد.

در بازه این زمان‌ها، سایه‌ها بلندتر هستند و این موضوع می‌تواند موجب افزایش جذابیت بصری در ترکیب بندی تصویر شود؛ از طرفی دیگر نور ملایم برای فیلم‌برداری و عکاسی بسیار مناسب است.

در نظر داشته باشید «ساعت طلایی» لزوماً «یک» ساعت معین نیست و بسته به منطقه‌ای از زمین که در آن هستید، زمان و مدت این رویداد متفاوت است. برای مثال در نزدیکی خط استوا مدت زمان این پدیده چند دقیقه است و در حوالی دو قطب شمال و جنوب، ساعت‌ها طول می‌کشد.

در ویدئو زیر شما یاد می‌گیرید تا چگونه در فتوشاپ، ساعت طلایی را ایجاد کنید.

[twenty20 img1=”2198″ img2=”2199″ offset=”0.5″]

ویدئو خلق ساعت طلایی در فتوشاپ


19,416 دیدگاه برای “خلق ساعت طلایی خورشید در فتوشاپ

  1. nova88 گفته:

    86325 546243Does your site have a contact page? Im having trouble locating it but, Id like to send you an email. Ive got some suggestions for your blog you may be interested in hearing. Either way, excellent weblog and I appear forward to seeing it develop more than time. 540957