برند ثبت شده Dream Light حاصل هم اندیشی مجموعه ای است که علیرغم فعالیت گسترده در عرصه بازرگانی، به هنر عکاسی دید اقتصادی ندارد؛ اما احساس لزوم حضوری مثبت برای زدودن سیاهی‌های ناشی از ورود کالاهای نامرغوب و وجود مخرب برخی واسطه‌های غیر متخصص و صرفاً سودجو در فضای سیاه و نا امید کننده بازار تجهیزات عکاسی کشورمان، ما را بر آن داشت که با رعایت اخلاق حرفه‌ای به عنوان بازرگانی متخصص و مسلط به علم و فن عکاسی، در این صحنه ایفای نقش نماییم.با نگاهی گذرا به بازار عکاسی ایران در مییابیم که تا کنون حجم عظیمی از خرید و فروش تجهیزات عکاسی صورت گرفته، اما متاسفانه به دلیل نگاه سودجویانه واسطه‌های فعال در این شاخه و ضعف منابع کاربردی در زمینه انتقال دانش فنی مربوط به تجهیزات عکاسی، راه زیادی پیش رو هست.
گروه بازرگانی Dream Light، به عنوان مرجعی متخصص و با هدف افزایش دانش فنی جامعه عکاسی ایران، در تلاش است تا با تولید محتوای آموزشی غنی و کاربردی، اطلاعاتی را که عکاسان عزیز برای انتخاب یک محصول استاندارد و با کیفیت نیاز دارند، در اختیار آن‌ها قرار دهد.
آگاهی کافی رمز موفقیت در هر کاری است و خرید نیز از این قائده متثنی نیست. آگاهی از نیاز فردی و مشخصات یک محصول به کاربر کمک می کند تا نیاز کمتری به راهنمایی‌های فروشنده محصول داشته باشد و وارد بازی‌های سودجویانه‌ آنها نشود و به راحتی با بررسی صحیح و دقیق هر یک از محصولات انتخابی صحیح داشته باشد.
گروه بازرگانی Dream Light با اتکا به تجربه و دانش اعضا خود، اقدام به تولید محتواهای آموزشی کاربردی مانند راهنماهای خرید و آموزش استفاده صحیح از تجهیزات نموده است تا تمامی اعضا جامعه عکاسان ایران، آنجه برای انجام پروژه‌های خود نیاز دارند را بطور صحیح و دقیق انتخاب کنند و با استفاده صحیح و کاربردی از هر یک از این تجهیزات، حداکثر بهره‌وری ممکن از تجهیزات خود را داشته باشند.

کالای ما طراحی و بهینه سازی ماست

تخصص ما این امکان را برای ما فراهم نموده است تا بر خلاف دیگران، به جای کپیبرداری و یا نصب برند شخصی خود بر روی کالاهای تولید شده توسط گروه‌های تولیدی دیگر، تجهیزات خود را به‌طور شخصی و متناسب با استانداردهای روز و نیاز بومی طراحی کنیم. با نظارت مستقیم بر روی پروسه تولید و کنترل کیفیت دقیق همیشه این اطمینان وجود دارد که کالای تولید شده دارای بالاترین درجه دقت و کیفیت است و در صورت نیاز در هر دوره امکانات جدید و بهبودهایی در طراحی و ساختار محصولات گنجانده می‌شود.

برای انتخاب صحیح  در همراه شما هستیم

برای انتخاب یک وسیله جدید باید از نیاز خود مطلع باشید و پس از آن بر اساس نیاز فردی و مشخصه‌های شاخص مربوط به وسیله مورد نظر، بهترین مدل را برای رفعنیازهای خود انتخاب کنید. ما در مجموعه Dream Light با تدوین مقالات آموزشی با موضوع “راهنمای خرید” به شما یاد می‌دهیم که برای خرید هر یک از تجهیزات عکاسی، باید به چه فاکتورهایی در ساختار آن وسیله توجه داشته باشید تا در نهایت، متناسب با نیاز خود بهترین گزینه را بدون نیاز به کمک دیگران انتخاب کنید.

فروش تنها شروع یک تعامل است

ما صرفاً فروشنده تجهیزات عکاسی نیستیم و فروش تنها هدف ما نیست؛ ما عکاسانی هستیم که با هدف رفع نیازهای هنرمندان جامعه عکاسی فعالیت می‌کنیم و پس از تأمین کالاهای با کیفیت و با قیمتی مناسب، الویت ما آموزش کامل استفاده از محصولاتمان برای بهره‌برداری از تمامی پتانسیل‌های محصولات خریداری شده و حمایت از هنرمندان عکاس با استفاده از ایجاد محتواهای آموزشی رایگان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای تدریس و انتقال مفاهیم روز عکاسی است.

مدیریت مجموعه دریم لایت در پرونده علمی و تحقیقاتی خود اختراع لنز مبدل دوربین مادون قرمز به دوربین عادی جهت عکاسی مرئی را به ثبت رسانید. با استفاده از این اختراع، امکان استفاده از یک دوربین عکاسی، همزمان برای عکاسی مادون قرمز و عکاسی با نور مرئی فراهم می‌باشد.

نیاز به حضور مثبت مجموعه‌ای با سطح دانش فنی بالا در عرصه تولید تجهیزات عکاسی و نیز زدودن سیاهی‌های ناشی از ورود برخی کالاهای نامرغوب و وجود مخرب برخی واسطه‌ها در فضای سیاه و نا‌ امید کننده بازار عکاسی کشورمان، رامین کاکاوند را بر آن داشت تا در کنار فعالیت‌های گسترده علمی و اجرایی عکاسی، مجموعه‌ بازرگانی حرفه‌ای در زمینه تجهیزات مورد استفاده در نورپردازی و عکاسی، با عنوان “دریم لایت (Dream Light)” را تأسیس نماید.

مجموعه دریم لایت، فعالیت‌های بازرگانی خود را با رعایت اخلاق حرفه‌ای و الگو قرار دادن قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و نیز قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، در قالب آموزشی، برنامه‌ریزی و اجرا می‌نماید و علي رغم اين كه مدت زیادی است كه در این عرصه فعاليت مي‌كند، اما بعد آموزشی و منش فرهنگي خود را بيش از پيش تقويت نموده است و با هدف تولید تجهیزات عکاسی با کیفیت‌تر با قیمتی مناسب‌تر، کارخانه تولید تجهیزات عکاسی با برند DouSun را در شهر یویائو چین تأسیس نمود. مجموعه دوسان در زمینه تولید تجهیزات نورپردازی از جمله: فلاش‌های عکاسی آتلیه‌ای و پرتابل، انواع پروژکتورهای LED و رینگ‌لایت فعالیت دارد.