فلاش‌های پرتابل سری Q-Shot شرکت Dream Light

بسیاری از عکاسان برای بدست آوردی نتایجی منحصربفرد و ویژه به مکان‌های خاص و دوردست سفر می‌کنند و برای بدست آوردن آنچه در نظر دارند، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. بازدهی بالا و راحتی حمل تجهیزات در چنین مواردی از اهمیت بالایی برخوردار است و از این رو شرکت Dream Light با در نظر داشتن ۳ مؤلفه سرعت، قدرت و حمل آسان، فلاش‌های پرتابل سری Q-Shot را با قدرت و سرعت فلاش‌های حرفه‌ای سری Q-Shot در قالبی کوچک و جمع و جور عرضه کرده است.

باتری قدرتمند با طراحی ویژه

باتری بکار برده شده در ساخت فلاش‌های پرتابل سری Q-Shot، دارای ظرفیت 3500 میلی‌آمپر است. با استفاده از این باتری فلاش با هر بار شارژ کامل باتری امکان ۳۵۰ مرتبه تخلیه نور با قدرت کامل ۱/۱ را دارد. شارژ باتری فلاش‌های پرتابل سری Q-Shot با استفاده از شارژ فندکی مخصوص خودرو نیز قابل انجام است و در مواقعی که کاربر برای مدت طولانی دسترسی به برق شهری ندارد بسیار کارآمد است؛ همچنین امکان استفاده از فلاش‌های پرتابل سری Q-Shot با منبع برق مستقیم نیز وجود دارد.

لامپ فلاش با دمای رنگ دقیق

لامپ فلاش‌های سری Q-Shot شرکت Dream Light دارای دمای رنگ استاندارد ۵۶۰۰ کلوین با بازه تغییر ماکزیمم ۲۰۰± کلوین است؛ این دمای رنگ معادل با دمای رنگ نور خورشید (در هنگام ظهر واشنگتن) در استاندارد بین‌المللی می‌باشد.
به دلیل طراحی ماژولار، لامپ فلاش دارای اتصال سوکتی است که امکان تعویض آن را بدون نیاز به مراجعه به تعمیرکار متخصص برای کاربر فراهم می‌کند.

قابل استفاده برای عکاسی از سوژه‌های سریع

فلاش‌های سری Q-Shot شرکت Dream Light قابلیت HSS یا همزمانی با سرعت شاتر۱/۱۰۰۰۰ ثانیه را دارند و این به آن معناست که با استفاده از این فلاش، عکاسی به‌راحتیمی‌تواند از سوژه‌های سریع مانند قطره آب عکاسی کند. قابلیت مهمی که بطور اختصاصی در فلاش‌های شرکت Dream Light وجود دارد، امکان تنظیم قدرت تخلیه فلاش از ۱/۱تا ۱/۳۲  در حالت HSS است.

قابلیت تخلیه پی در پی خودکار

در ساختار فلاش‌های پرتابل سری Q-Shot شرکت Dream Light امکان پرتاب پی‌درپی نور در فواصل زمانی و تعداد معین به تعداد ۵–۱۰–۱۵ فلاش در ثانیه، یا حالت Stroboscopic و قابلیتی با عنوان مولتی (Multi) وجود دارد. در حالت مولتی فلاش با شاتر دوربین همزمان می‌شود و در مواردی که دوربین در حالت عکاسی ممتد قرار دارد، فلاش بسته به سرعت شاتر دوربین و شدت خروجی، از 5 تا 16 عکس در ثانیه، با هر عکس یک عمل تخلیه نور را به‌صورت خودکار و همزمان با شاتر دوربین انجام می‌دهد.

رابط کاربری آسان و کنترل از راه دور

برای سهولت اعمال تنظیمات مورد نیاز، کنترل‌پنل فلاش‌های سری Q-Shot بگونه‌ای طراحی شده است که برای تنظیم هر یک از پارامتر‌ها، یک دکمه ویژه بر روی فلاش تعبیه شده است و در کنار این طراحی با استفاده از نمایشگر LCD تعبیه شده در کنار کنترل پنل، کاربر به سادگی میتواند از وضعیت لحظه‌ای فلاش Q-Shot خود آگاهی داشته باشد. در کنار کنترل کامل تعبیه شده بر روی بدنه فلاش، کاربر با استفاده از گیرنده تعبیه شده در داخل بدنه فلاش و رادیو فلاش/‌ ریموت‌های WT-4 و WT-4i،‌ علاوه بر صدور فرمان تخلیه،  امکان تنظیم پارامترهای گوناگون فلاش را از راه دور خواهد داشت. رادیوفلاش‌های WT-4 و WT-4i توانایی پشتیبانی همزمان از ۱۹۸ فلاش را در قالب دو گروه مجزا، برای کنترل و صدور فرمان تخلیه دارند.

سیستم از بین بردن قرمزی چشم

یکی از ویژگی‌های خاص و منحصربفرد فلاش‌های سری Q-Shot شرکت Dream Light امکان مشخص کردن تعداد Pre-Flash (تخیه فلاش‌های کم قدرتی که قبل از  تخلیه فلاش اصلی جهت، کاهش قرمزی چشم توسط فلاش، تابانده می‌شود.) برای تخیله فلاش است که باعث صرفه‌جویی در زمان مورد نیاز برای تدوین عکس‌ها می‌شود و حالت طبیعی‌تری را در چهره سوژه ایجاد می‌نماید.

جدول مشخصات فلاش Q-Shot

قدرت خروجی (ژول) ۳۶۰
 عدد راهنما (ISO 100/M) ۳۶
زمان شارژ مجدد بین هر شات (ثانیه) ۰.۰۵-۳.۵
مدت زمان نورافشانی لامپ (Flash Duration) ۱/۸۰۰۰ ~ ۱/۱۰۰۰۰
جنس بدنه پلاستیک
برق ورودی AC 110-120V/ 60Hz
AC 220-240V/50Hz
لامپ مدلینگ LED
مقادیر قابل تنظیم قدرت فلاش از ۱/۱ تا ۱۲۸/۱ قدرت
روش های فرمان فلاش کابل همزمانی / سنسور حساس به نور / دکمه تست
حالت‌های تخلیه نور تک شات / پی‌درپی زنبوری / مولتی شاتر
دمای رنگ (کلوین) ۵۶۰۰ ± ۲۰۰
سرعت همزمانی شاتر (ثانیه)   10000/1
توان باتری (میلی‌آمپر) ۳۵۰۰
عمر باتری ۳۵۰ شات با توان ۱/۱
وزن (گرم) بدون باتری ۹۸۰
با باتری ۱۲۰۰
ابعاد (سانتی‌متر) ۱۹×۸.۵×۸ بدون لامپ
۱۹x14x8 با لامپ
خرید فلاش پرتابل سری Q-Shot دریم لایت