پروژکتورهای LED شرکت Dream Light

در اوایل قرن بیستم و همزمان با توسعه ی نیمه رساناها اکتشافاتی در زمینه ی اثرفتوالکتریکی و انتشار نور از نیمه رسانا انجام شد، با ادامه و پیشرفت این اکتشافات در سال ۱۹۵۷ تولید نور مرئی معنی دار شد و در سال ۱۹۹۵ اولین LED سفید با موفقیت آزمایش شده و بالاخره در سال ۱۹۹۷ LED سفید به بازار آمد. مبنای عملکرد نورهای LED براین اساس است که با اعمال اختلاف پتانسیل به دو سر یک پیوند نیمه رسانای p-n الکترون ها از ناحیه کاتد به سمت ناحیه ی آند حرکت کرده و در محل پیوند با حفره ها برخورد می کنند. این برخورد باعث می شود که الکترون ها به تراز انرژی پایین تری انتقال یافته و انرژی آن ها به صورت فوتون (نور) آزاد گردد. امروزه نورهای LED به لحاظ مصرف کم انرژی و عدم تولید حرارت نسبت به سایر نورهای ممتد من جمله لامپ تنگستن، نزد عکاسان و تصویربرداران از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند. البته راحتری کار با نورهای ممتد به این محبوبیت می افزاید.

شاخص نمودار رنگ (CRI) بالا

یکی از پارامترهای با اهمیت در نورهای LED، CRI یا همان شاخص نمود رنگ (Color Rendering Index) است و برای اینکه اجسام به رنگ واقعی خود دیده شوند باید منبع نوری که به آن می‌تابد، دارای کلیه طول‌موج‌های رنگی باشد. هرچقدر این عدد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد، تعداد رنگ‌هایی که از جسم به چشم ما می‌رسد، بیشتر خواهد بود و می‌توان جسم را با تعداد رنگ‌های بیشتری مشاهده کرد.اگر منبع نوری فاقد تمام طیف نور مرئی باشد، رنگی که از اجسام به چشم می‌رسد، رنگ واقعی نخواهد بود. چنانچه CRI نور خورشید را برابر ۱۰۰ فرض کنیم، شاخص نمود رنگ منبع نور مورداستفاده ما باید به این عدد نزدیک‌تر باشد. پروژکتورهای LED طراحی‌شده شرکت Dream Light دارای شاخص نمود رنگ CRI ≥۹۷ هستند. این موضوع به این معنی است نور تأمین‌شده از این پروژکتورها، بسیار به نور خورشید نزدیک است و این یعنی طیف رنگ وسیع‌تر و رنگ‌های طبیعی‌تر.

دمای رنگ (کلوین) قابل کنترل

دمای رنگ یکی از پارامترهای مهم در عکاسی و فیلم‌برداری است و ازاین‌رو در طراحی پروژکتورهای شرکت Dream Light، امکان تنظیم دقیق دمای رنگ نور خروجی از لامپ‌های LED تعبیه‌شده بر روی پروژکتور از ۳۲۰۰ کلوین تا ۵۶۰۰ کلوین قابل‌کنترل است تا تمامی نیازهای کاربر را در این مورد تأمین کند.

عمر طولانی لامپ‌های LED

به‌طور میانگین عمر هر یک از لامپ‌های بکار رفته در ساخت پروژکتورهای شرکت Dream Light، ۳۰.۰۰۰ ساعت است؛ اما نکته مهم‌تر در طراحی پروژکتورهای شرکت Dream Light این است که برخلاف روش مرسوم در تولید پروژکتورهای LED که لامپ‌های LED را به‌صورت گروهی و سری نصب می‌کنند، در پروژکتورهای شرکت Dream Light، لامپ‌های LED به‌صورت تکی و مجزا از یکدیگر نصب‌شده‌اند. نصب لامپ‌های LED به‌صورت سری و گروهی موجب می‌شود، درصورتی‌که یکی از لامپ‌های قرارگرفته دچار نقصی شود، تمامی لامپ‌های سری شده با لامپ مذکور از کار بیفتند و این به معنی ازکارافتادگی یک ردیف کامل از لامپ‌های LED است. به خاطر طراحی غیر سری و اتصال مجزای تمامی لامپ‌ها در پروژکتورهای LED شرکت Dream Light، در صورت خرابی هر یک از لامپ‌ها، فقط یک لامپ از سیستم خارج‌شده و دیگر لامپ‌ها به‌کار خود ادامه می‌دهند.

رابط کاربری کاربردی و قابلیت کنترل از راه دور

راحتی کاربر یکی از اولویت‌های همیشگی شرکت Dream Light بوده است و این موضوع به‌عنوان شاخصه‌ای مهم در طراحی تمامی محصولات این شرکت در نظر گرفته‌شده است. برای افزایش سهولت کار با پروژکتورهای LED شرکت Dream Light، این پروژکتورها به نمایشگرهای دیجیتالی مجهز شده‌اند که تمامی اطلاعات موردنیاز برای تنظیم پارامترهای دستگاه را در اختیار عکاس و یا فیلم‌بردار قرار می‌دهد.

در راستای افزایش سهولت کنترل و استفاده، با استفاده از اتصال بیسیم تعبیه‌شده در پروژکتورهای شرکت Dream Light، امکان کنترل پروژکتورها به‌صورت تکی و یا گروهی با استفاده از نرم‌افزار مخصوص این شرکت که بر روی انواع تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند قابل‌نصب می‌باشد، فراهم‌شده است.

قابل استفاده با منابع انرژی متنوع

پروژکتورهای LED شرکت Dream Light امکان فعالیت با برق مستقیم و باتری رادارند. بر روی بدنه این پروژکتورها قسمتی برای اتصال مستقیم باتری‌های V-Lock استاندارد تعبیه‌شده است که بسته به ظرفیت باتری، بین ۵ تا ۶ ساعت،  امکان استفاده از پروژکتور LED را در پرمصرف‌ترین حالت برای کاربر فراهم می‌کند.

جدول مشخصات پروژکتور LED

منبع نور ۹۶۰ لامپ LED
میانگین عمر لامپ‌ (ساعت) ۳۰.۰۰۰
شاخص نمود رنگ (CRI) CRI ≥۹۷
بازه دمای رنگ (کلوین) از ۳۲۰۰  تا ۵۶۰۰
شدت نور (در فاصله ۱ متری) از ۵۶۰۰  تا ۱۱۸۰۰ لوکس
زاویه و پوشش نوردهی (درجه) ۶۰º
برق ورودی AC 110-120V/ 60Hz
AC 220-240V/50Hz
ابعاد (سانتی‌متر) ۳۵x35x7 cm
وزن (گرم)  ±۵۰۰ ۱۶۵۰
خرید پروژکتور LED دریم لایت